• Święto ZIemi

• Nowa galeria Święto ZIemi została dodana do albumu fotograficznego

• Klasyka ciągle żywa - byliśmy w teatrze na Balladynie

• 29.04.2024
          •      We wtorkowe przedpołudnie 23 kwietnia 2024 uczniowie najstarszych klas naszej szkoły, pod opieką pań polonistek, miały okazję obejrzeć spektakl teatralny oparty na utworze Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

Na ponad dwie godziny widzowie przenieśli się w czasy prasłowiańskie, aby poznać historię ambitnej i żądnej władzy Balladyny, która nie cofa się przed zbrodnią, aby osiągnąć cel.

Spektakl pokazywał przenikanie się dwóch światów: fantastycznego i realistycznego. Ukazywał funkcjonowanie dobra i zła.

Ogromną rolę odgrywała symbolika. Brak dekoracji niewątpliwie pobudzał wyobraźnię publiczności a muzyka, światła podkreślały nastrój, który momentami był tajemniczy i groźny.

Dla wielu uczestników była to pierwsza wizyta w teatrze. Mamy nadzieję,
            że będzie ona początkiem nowej przygody

• Obchody Dni Ziemi - spotkanie z hodowcą ptaków drapieżnych

• 18.04.2024
          • Nowa galeria Obchody Dni Ziemi - spotkanie z hodowcą ptaków drapieżnych została dodana do albumu fotograficznego

W ramach obchodów Dni Ziemi Biblioteka Publiczna w Bierzwniku zorganizowała spotkanie z Panem Dawidem Karasiewiczem, który jest hodowcą ptaków drapieżnych. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły, którzy w dwóch grupach udali się do Gminnego Ośrodka Kultury na spotkanie z ptakami. Podczas spotkania Pan Dawid zaciekawił uczniów opowieściami o ptakach, ich roli w naszym ekosystemie. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo pożyteczne są te zwierzęta oraz jak ważne dla naszego środowiska. Pan Dawid zaprezentował uczniom część swojej hodowli. Dzieci mogły z bliska zobaczyć Kruka, Jastrzębia oraz Sowy.

Osoby chętne do zapoznania się z hodowlą Pana Dawida Karasiewicza zapraszamy na jego media społecznościowe Płomyk-sowy oraz dawidkaras

• POWIATOWY KONKURS WIEDZY O TEATRZE

• 18.04.2024
          •      12 kwietnia 2024 roku po raz kolejny  nasi uczniowie wzięli udział w XX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Teatrze  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Lubianie. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych.

Najmłodszą grupę stanowili uczniowie klasy II b - Julian Czyż, Hanna Żuk i Łukasz Urmański. W skład starszej drużyny weszli uczniowie klasy V a - Fabian Lendzion, Agata Szczepańska i Artur Głogowski, który zajął III miejsce. Najstarszą grupę wiekową reprezentowali uczniowie klasy VII a - Kacper Grabiec, Julia Majewska i Alicja Błaszczyk, która również zajęła III miejsce.

Jesteśmy dumne z naszych uczniów, gdyż zakres wiedzy, którą musieli się wykazać, był szeroki. Gratulujemy! Czekamy na kolejną edycję konkursu.

Opiekunki